Susan Ee (Goodreads Soru-Cevap)
Penryn ve Günlerin Sonu serisinin yazarı Susan Ee –Hayal Gücüne Aşık Olduğum Kadın :3 – geçen günlerde Goodreads’de The Chapter 5 Book Club isimli bir grupta fanların sorularını cevapladı. Tabi ben de kaçırmadım ve oradan takip ettim. Şimdi de bu güzel cevapları sizler için çevirdim. :3 İyi okumalar diyeyim o zaman. :P

Biliyorum, Amerika kapakları muhteşem. :'(

-Kitabı yazarken müzik dinledin mi ya da bir çalma listen var mıydı?

Susan Ee: Genellikle yazarken sessizliği tercih ederim ama düzenlemenin sonraki aşamalarında dinliyorum.

-Penryn ve Raffe’nin ilişkilerinin okuduğum diğer Genç Yetişkin kitaplardaki gibi aceleye gelmemiş olmasına bayıldım. Seni bunu yapmaya motive eden neydi?

Susan Ee: Penryn ve Raffe kendi ilişkilerinin hızını ayarladı. Onları bir yöne ve diğerine itmemeyi deniyorum. Eğer yapsaydım, göğüs gereceklerdi. Oldukça inatçılar. :)

-Hangi karakteri yazmak en eğlencelisiydi.. ve kimi gelecekteki kitaplarda daha sık göreceğiz?

Susan Ee: Dee –Dum’ın yazılması en eğlenceli karakterler olduğunu düşünüyorum çünkü her ne söylemek istiyorlarsa söylemelerine izin verdim. Üzerlerinde pek oynamadım. :) Bu büyük roller olacakları anlamına gelmiyor. Bu sadece onlarla eğleniyorum demek.

-Eğer Penryn olsaydın, Obi veya Raffe’i mi seçerdin? Ve neden? :)

Susan Ee: Raffe, Raffe, Raffe…neden? Hmm… Beynimin istediğim şeyleri neden istediğime dair bir fikri yok.  Ama kalbim biliyor… Raffe, Raffe,Raffe … :D

-Neredeyse #3. Kitabı bitirdikten sonra (YAY), bu seride toplam kaç kitap olacağına karar verdin mi?

Susan Ee: #Kitap 3 Penryn’in hikayesinin finali olarak çıkacak. Diğer bakış açılarından başka hikayelerde olabilir ama şu anda kendime bu konuda düşünmek için izin vermiyorum.

-Neden bu serinin 5 kitap olacağında karar kıldın? Başlangıçta bir üçleme miydi?

Susan Ee: Hikayenin ve dünyanın ne kadar büyük olduğu dikkate alınırsa, başlangıçta 5 kitap olacağını varsaydım (Sonra 3-5 kitap olarak değiştirdim). Ama sonunda, Penryn’in hikayesi üçlemeye döndü.

-Meleğin Düşüşü filmine dair söylentiler duyuyorum, gerçekleşme ihtimali var mı?

Susan Ee: Evet! Gelişme aşamasında  ama yavaş ilerliyor…

-Daha fazla melekle karşılaşacak mıyız, özellikle Raffe’nin arkadaşlarıyla?

Susan Ee: Evet. Oldukça. :)

Şu an için çevirdiğim sorular bu kadar. Yazarın cevaplar çok şirin değil mi? :D Ayrıca diğer karakterlerin bakış açılarından da yazabileceğini söylemiş. Umarım Paige ve kötü meleklerden birinin bakış açısıyla yazar! :3


3 yorum :

 1. Çok güzel olmuş, eline sağlık. Ve yazar cidden çok sevimli. Henüz ikinci kitabı okuyamadim ama ben secim yapicak olsam Obi derdim :p Neden Raffe değil onu da bilmiyorum ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :3 Obi ne be .s Ben hep onu yaşlı olarak hayal etmiştim ama fanlar Jensen Ackles olarak düşünmüşler.

   Sil
  2. Ben de ilk başta yaşlı olarak düşünmüştüm :D ama Jensen olabilir bence *.*

   Sil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha