Kitap Kurtları Blog Tur #3: Gregg Rosenblum - Revolution 19/Devrim 19 (Yorum - Playlist)Özgün Adı: Revolution 19

Seri: Revolution 19 #1

Yazar: Gregg Rosenblum

Yayınevi: Elf Yayınları

Türü: Bilim-kurgu, distopya, genç-yetişkin
Goodreads: 3.2 (Bu saçma puana bakmayın :P)

Yazar Tanıtımı: Kitaplığımda Yaşananlar
Ön Okuma: Pensieve
Tanıtım Videosu & Kapaklar: Kitap Karnavalı

Hayali Cast: Benim Defterim
Playlist: Biz :D
Kitabı Okumanız İçin 5 Neden: Aynı Kitabın Altında
Yazarla Söyleşi: Kitap, Kedi, Kahve

NOT: Çekiliş, yorum ve kitap tanıtımı her blogda mevcuttur!

A: Merhaba! 3. Kitap Kurtları ile Blog Turu’na hoşgeldiniz! :D Devrim 19 bir bilim kurgu ve gelecekte geçiyor yani distopya. *_*
Y: Kitabımız robotların insanların komutasından çıkıp onlara savaş açmasını konu alıyor. "İnsanları kendilerinden koruyorlar." kitapta dendiği üzere.
A: İnsanlar robotları kendilerini korumaları için yaratıyorlar fakat daha sonra sistemlerinde bir değişme oluyor. Bu değişme robotların insanlara savaş açmasına, onları yok etmesine sebep oluyor.
Y: Bundan sonra Özgürköy denen yerler kurulmuş, kaçabilen insanlar buralarda toplanıp yaşamaya başlamış, kendilerince bir düzen oturtmuşlar.
A: Buralarda teknolojiden uzak bir yaşam sürmeye çalışıyorlar ve sürekli olarak robotlardan gizlenme peşindeler. Köylerinin yerleri öğrenildiği zaman oradan ayrılıyorlar. Kitabımız Kevin, Nick ve Cass’in hikayesini anlatıyor. Kevin birgün ormanda teknolojik küçük bir alet buluyor ve
yanına alıyor. Aslında bu aleti almaması gerek çünkü bu alet bir iz sürücü. Robotlar bu alet sayesinde köyün yerini belirliyor ve baskın yapıyorlar. Kevin ve Nick’in ailesini kaçırıyorlar.
Y: Kevin, Nick ve Cass kurtuluyor ve ormanda bir süre yaşıyorlar, eğitim aldıkları için çok zor değil. Şehir’e ailelerini bulmaya giderken zorlu olaylarla karşılaşıyorlar. Sonunda  Şehir'e varıyorlar ancak hiç tahmin ettikleri gibi bir yer değil. Kitabın buradan sonrasında işler ilginçleşiyor.
A: Şehir, insanların robotları kaçırıp getirdiği, eziyet ettiği, artık yemekleri yedirdiği ve kölelik yaptırdığı bir yer –Kevin, Nick ve Cass’in düşüncesine göre- ama Şehir’e vardıklarında işlerin öyle olmadığı kurulu bir düzen olduğunu ve insanlar refah içinde yaşadıklarını görüyorlar.
Y: Devamı spoiler içerir, bu yüzden biraz karakterlerden basetmek istiyorum. Nick savaşçı tipte, mantıklı bir insan; Cass ise esprili ve benzer karakterde süper bir karakter. Kardeş olmasalar ship'lerdim
A: Kevin ise çok genç ve bu yüzden bazen çok ergence şeyler yapabiliyor. :P Lexi –Şehir’de geçen birisi- her kitapda olması gerektiğini düşündüğüm sert karakterlerden.
Y: Yorumu fazla uzatmadan turdaki görevimiz olan playlist'e geçelim. Çekilişe de aşağıdan katılabilirsiniz!
0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha