Kitap Yorumu: Anna Kan Giyinmiş Kız - Kendara Blake #Martı

Y: Kitabımız Anna: Kan Giyinmiş Kız. Yorum için çok heyecanlıyım! Çünkü bu kitap harikaydı ve şüphesiz bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan biriydi.
A: Anna sıkılmadan, severek okuduğumuz bir kitaptı. Kitapta ana karakterlerimiz Cass ve Anna.  Cass, baba yadigarı bıçağını kullanarak onun mesleğini devam ettiren bir lise öğrencisidir. Bu meslek: Hayalet Avcısı. Anna uzun yıllar önce öldürülmüş ve ölüm sebebi bilinmeyen genç bir kız.
Y: Cas'in işi gereği sürekli taşınıyorlar annesiyle birlikte. Annesi de bir cadı bu arada. Kitap hayalet ve sihir unsurlarını çok güzel örtüştürmüş. Cas'in yarı normal bir hayatı var.
A: Cas sürekli olarak hayaletler hakkında mesajlar almakta. Anna’nın mesajı sürekli olarak gelmekte fakat Cas bekletmektedir çünkü içinde bunun diğer hayaletler gibi olmadığına dair bir his vardır.
Y: Anna'ya değinecek olursak, ben kendisini çok sevdim. Kötü şeyler yapıyor, doğru, ama bunları isteyerek yapmıyor. Sizi öldürmezse aslında gayet tatlı bir kız.
A: Sadece evinin kapısından içeri adım atanları ortadan ikiye ‘’cart’’ diye ayırıyor o kadar-CIK. ^_^ Cas ve annesi ise işlenen bu cinayetler üzerine Anna’nın yaşadığı şehir Thunder Bay’a taşınırlar. Cas, Anna hakkında bilgi öğrenmeye çalışırken yeni insanlarla tanışır.


Y: Bunlardan biri 'kraliçe arı' olarak nitelendirdiği Carmel var. Carmel öyle bencil, kendini beğenmiş biri değil aksine gayet arkadaş canlısı ve iyi bir kız. Kitaplardaki klasik kötü-popüler-sarışın tipini bozuyor.

Anna <3
A: Carmel’in eski sevgilisi yüzünden Cas’in başı belaya giriyor ve Anna ile tanışması da böyle oluyor. Şehirdeki gençler parti yapıyor ve Cas partide Anna hakkında bilgi öğrenme çabasında. Anna’nın evine gidiyorlar ve hatta aralarından birisi Anna’ya küfür bile ediyor. -_- 
Y: Sonra ağızlarının payını alıyorlar tabi. Cas bundan sonra da Thomas'la karşılaşıyor. Thomas biraz tuhaf ama çok sevilesi bir tip. :P
A: O evde yaşananlar… Anlatılmaz yaşanır. :’( Thomas hep kalımda Moises Arias olarak canlandı. o.O Kitapta ilk karşılaştığımızda hiç sevmemiştin fakat sonra baya ısındım. Thomas’ın Cas’e yardımı bile dokunuyor.
Y: Cas zaten çok iyi bir karakter. Annesinin küçük huyları filan çok hoşuma gitti çünkü böyle bir şey olsa anneler böyle davranırdı muhtemelen.

A: Klasik bir anne ama cadı. :D Evin kedisi var bir de Cas ile aralarındaki ilişki baya komikti. Neyse geri Anna ve Cas’e dönelim. Cas Anna’yı hem öldürmek ister hem istemez. Aynı şekilde Anna, Cas evine girmesine karşın hem öldürmek ister hem istemez.
Y: Burada Anna'nın davranışları bana çok komik gelmişti. "Seni öldürme gereği duymuyorum." Dünyanın en romantik hayaleti. :D
A: Kitap ilerledikçe Anna hakkında gerçekleri öğreniyoruz ve içinizde bir acıma hissi doğuyor. Hayaletler hakkında bazı ilginç şeyler öğreniyoruz.  Tam olaylar bitti, mutlu son derken karşımıza yeni bir hayalet çıkıyor. Bu hayalet Cas için çok önemli ve kitabın seyirini değiştirecek bir hayalet.
Y: Kısaca kitap paranormal bir romandan bekleyeceğiniz her şeye sahipti, romantizm tam kararında bırakılmıştı ve aksiyon doluydu.
A: Kitapta yapılan büyüler, ayin, vodoo gibi şeyler çok hoşuma gitti. Sonu öyle bir bittiki… :’( Girl of Nightmares  –Kabusların Kızı-  çıksada bi’ an önce okusak. Martı lütfen hemen çıkar. :’(

O son...
Alican: 5 Puan

Yiğit: 5 Puan


8 yorum :

 1. Bu yorumdan sonra hemen başlayasım geldi :D

  YanıtlaSil
 2. ANNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA *_*

  YanıtlaSil
 3. Kitap biraz fantastik galiba ama ilgimi çekti, alıyım bari. Teşekkürler:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek :D Fantastik değilde daha çok paranormal :D

   Sil
 4. Peki bu tarz başka önerilerin var mı ?

  YanıtlaSil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha