Kitap Yorumu: Kağıttan Kentler - John Green #PegasusÖzgün Adı: Paper Towns
Seri: -
Yazar: John Green
Yayınevi: Pegasus
Goodreads: 4.10

Kendini ararken kaybolmanın ve yeni bir başlangıçla hayat ile aşkı keşfetmenin hikâyesi...

Quentin Jacobsen tüm hayatını, maceraperestliğin kitabını yazmış Margo Roth Spiegelmanı uzaktan severek geçirmiştir. Bu yüzden Margo tıpkı bir ninja gibi giyinmiş halde penceresine tırmanıp zekice planladığı intikam savaşına onu davet edince Quentin, Margonun peşine düşer.

Genç kızla sabaha kadar ortalığı karıştırdıktan sonra okula giden Quentin, her zaman bilinmezlerle dolu olan Margonun artık tam bir gizeme dönüştüğünü keşfedecektir. Fakat kısa süre sonra ipuçları olduğunu ve bunların kendisi için bırakıldığını fark eder. Birbirinden bağımsızmış gibi görünen ipuçlarının peşinde inatla ilerlemesine rağmen Quentin, Margoya ne kadar yaklaşırsa, tanıdığını sandığı kızdan o kadar uzaklaştığını görecektir...

Y: Bugünkü yorumumuz muhteşem bir kitaba: Kağıtta Kentler. Yine John Green, yine sizi güldürecek ve üzecek bir kitap.

A: Kağıttan Kentler, Margo ve Quentin'in -Q- arkadaşlığını anlatıyor. Margo bana göre eğlenmeyi iyi bilen ve herkesin isteyeceği bir arkadaş.

Y: Bence arkadaştan biraz daha fazlası ehehe :P

A: Ama Margo arkadaş :P Neyse burayı geçelim yoksa Margo'ya olan aşkım kabaracak :S Quentin -bu nasıl isim be- ve Margo çocukluktan beri arkadaşlar ama büyüdükçe eski arkadaşlıklarından pek eser kalmıyor.

Y: Bunun nedeni bir gün oynarken bir ceset bulmaları, Q bundan korkuyor, Margo'nun ise ilgisini çekiyor ve bu farklılık ile uzaklaşmaya başlıyorlar. Şimdi liseden mezun olmak üzereler ve Margo cool, Q ise ezik tayfadan.


A:  Margo bir gece Quentin'in yatak odasının camına tırmanıyor ve bir planı olduğunu, Q'nun
sürücü olmasını istiyor. O gece birlikte 11 aşamalı bir intikam planını uyguluyorlar. Burada olan olaylar ayrı bir eğlenceli zaten.

Y: Bu geceden sonra Q, Margo'yla yeniden arkadaş hatta belki de sevgili olabileceklerini düşünüyor, tabi bir sorun var (John kitabı olur da sorun olmaz mı?), Margo ertesi gün ortadan kayboluyor.A: Ben biraz o gece Margo ve Quentin'in yaptıkları şeyler hakkında bahsetmek istiyorum. İnanılmaz eğlenceli ve komik şeylerdi. Mesela okulun kabadayısının evine gizlice girip kaşlarına ağda yapıyorlar. Bunun gibi türlü türlü şey.

Y: Daha sonra Q, Margo'nun ipuçlarını takip ederek onu bulmaya çalışıyor. Buraları kendiniz okursanız çok daha keyif alırsınız. Biraz karakterlere değinelim. Quentin çok iyi bir karakter, kendimle çok özdeşleştirdim. Ben ve Radar'dan ise, Radar'ı çok daha sevdim. En azından Ben'in aksine Q'nun yanındaydı her zaman.


A: Margo ise tam bir maceracı ve aşık olunası bir kız, Q'ya hak vermek lazım. Bir de Lacey var, Margo'nun arkadaşı o da çok hoş biri. Kitap temel olarak bu karakterleri anlatıyor ve sonuç olarak, muhteşem!

Y: Birkaç kapağı koyarak post'u bitiriyoruz!


Yiğit:
Alican:


0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha