2014 Dilek Listesi: Kitaplar, Kitaplar...

2014'te Türkçe edisyonlarını görmek istediğimiz bazı kitapları ele alacağız. (Efsane falan hariç çünkü bunların çıkacağını zaten biliyoruz.) Aralarında sizin de bekledikleriniz olabilir :D Herhangi bir sıra yoktur.

1. The Raven Boys - Maggie Stiefwater

Türü: Fantastik, paranormal

"Görücü olmayan birinin St. Mark's Arifesi'nde bir ruhu görmesinin iki nedeni olabilir," dedi Neeve, "Ya onun gerçek aşkısın, ya da onu öldürdün."

Ürperti serisinin yazarından çok beğenilen bir kitap. Yurtdışında ilk iki kitabı çıktı. Bizde de görmeyi isteriz. Belki yeni yayınevlerinden bir atak? (Parodi belki :P)

Goodreads: The Raven Boys (The Raven Cycle #1)
2. The Scorpio Races - Maggie Stiefwater

Türü: Mitolojik, fantastik

Aynı yazarın başka bir kitabı. Tek kitaplık.

NEDEN?!?!?

Konusu diğer serilerden çok daha ilgi çekici geldi bana. (Yiyit)
Etobur, ölümcül, mitolojik atları konu alıyor. İnsanlar
bunlara binip yarışıyor bir adada. Açıkçası bunu daha çok merak ediyorum. (Hello, hello, Parodi, can you hear me?) 

Goodreads: The Scorpio Races
Kitap Hayvanı'nın Yorumu


3. The Archived - Victoria Schwab

Türü: Paranormal, gizem

Bir kütüphane düşünün. Kitaplar yerine insanların Geçmiş'leri var. Ve kaçmaya çalışıyorlar. İlgi çekici değil mi? Kapağındaki renkler ve anahtarla beni (Yiyit) cezbetti zaten. Çünkü bana Incarceron'u anımsatıyor. Ki kendileri mikemmel bir kitaptır :D
(Alicen de okuyordu n'oldu? :S)

-Araya Yıkılan Krallıklar kaynadı sonra ona birdaha sıra gelmedi :S

The Archived (The Archived #1)


4. Partials - Den Wells

Türü: Distopya, bilim kurgu

Partial denen üstlerinde oynanmış organik yaratıklarla yaptığımız savaş sonucunda insanlık yok olmanın eşiğinde. Bir distopya. Dım dım dım dım. Merakla bekliyoruz ^^ Yurtdışında ilk 2 kitabı çıktı bir de novella var 0.5, 3. kitabın 2014'te çıkması bekleniyor.

Partials (Partials Sequence #1)


5. The Unbecoming of Mara Dyer - Michelle Hodkin

Türü: Paranormal, gizem

Yayın hakları Pegasus'ta. Paranormalimsi. (Bu nasıl bir kelimedir?) Yurt dışında çok seviliyor. Yurt dışında ilk 2 kitabı çıktı. 3.nün 2014'te çıkması bekleniyor.

Yorumbazz'ın Tanıtımı
Goodreads: The Unbecoming of Mara Dyer (Mara Dyer #1)


6. The Wishing Spell - Chris Colfer

Türü: Fantastik

Glee'deki Kurt rolüyle tanınan Chris Colfer bir de kitap yazmış! (Gleek olan Alicen buna çok heyecenlandı tabi.) Geçenler de D&R'da gördüm -Yiyit- ama alamadım. O zaman kadar pek ilgimi çekmemişti. Ancak harita falan vardı ve haritalar beni cezbediyor! :D Yurtdışında ilk 2 kitabı çıktı, 3.nün 2014'te çıkması bekleniyor. Middle grade olarak sınıflandırılmış ama aldırmayalım buna. Percy Jackson'a da öyle diyorlar.

The Wishing Spell (The Land of Stories #1)
Zimlicous'un Yorumu
Bir arkadaş ilk bölümü çevirmiş okumanız için: Dilek Büyüsü


7. Reboot - Amy Tintera

Türü: Distopya, bilim kurgu

Değişik bir zombi romanı. İnsanlar öldüklerinde geri gelme şansları var. Ne kadar uzun süre ölü kalırlarsa o kadar duygusuz oluyorlar. Yayın hakları Pegasus'ta. İlk kitap bu sene çıktı. 2.nin 2014'te çıkması bekleniyor. Goodreads'te 2 kitap olarak görünüyor. İkilemeleri pek sevmiyoruz, bir kitap daha yazın üçleme yapıverin yahu.


Reboot (Reboot #1)

8. Struck by Lightning - Chris Colfer

Türü: Bu türe ne deniyor? Normal hayatı anlatıyor asdfg

Chris'in başka bir kitabı, kendi hayatından esinlenerek yazmış. Filmi de var, kendisi başrol oynuyor. Gazeteci olmak isteyen bir lise öğrencisini anlatıyor.

Struck by Lightning
Kitap Hayvanı'nın Yorumu9. The 5th Wave - Rick Yancey

Türü: Post-apokaliptik, distopya
Yayın hakları Pegasus'ta. Şu an okuyoruz. Uzaylı istilasını konu alıyor ama bildiğiniz gibi değil. Yakında yorumu geleceği için çok uzatamıyoruz. İkinci kitabın 2014 Ağustos'ta çıkması bekleniyor.

The 5th Wave (The 5th Wave #1)
Yaptığımız Tanıtım


10. Article 5 - Kristen Simmons

Türü: Distopya

Bir distopya. Çok sıkı kurallar -Moral Statutes deniliyor- olan bir Amerika. Merakla bekliyoruz. Distopya denince bizim için akan sular durur. :P

Article 5 (Article 5, #1)11. Splintered - A.G. Howard

Türü: Retelling, fantastik

Alice Harikalar Diyarı'ndaki Alice'in çoook uzaktan akrabası olan bir kız var. Ve Harikalar Diyarı gerçek. Yakında tanıtımını yapabiliriz. Kapağı harika!

Splintered (Splintered #1)12. Let the Sky Fall

Türü: Fantastik, paranormal

Bundan sonra hepinizin aklına takılır inş amin. Ana karakterimiz 5 şiddetinde bir hortumdan kurtuluyor ama hiçbir şey hatırlamıyor. Bir kız hariç. Kız ise bir rüzgar ruhu. Çok ilginç değil mi? Kapak da harika. İkinci kitabın 2014'te çıkması bekleniyor. 2013'te ne kadar çok güzel kitap çıkmış!

Let the Sky Fall (Let the Sky Fall #1)0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha