Sinemadaydık: "Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri"


+Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri Ağustos'ta vizyona girdi, yorumu yeni yazabiliyoruz. Aferim bize ^.^ Yorum kitabı okumayanlar için SPOILER içermektedir.

-Evet, eğer kitabı okumadıysanız 2 kere düşünün. Hevesiniz kaçabilir :D

+Kemikler Şehri %70'inde kitaba oldukça bağlı kalmıştı. Göze çarpan önemli bir detay: Clary'nin Gölge Avcısı olduğunu öğrenme şekli.

Simon'ın fareye dönüşmemesi de derdim ama silinmiş sahnelerin gif'lerinden gördüğüm kadarıyla Simon dönüşmüş, ancak bunu filmde göremedik. Belki silinmiş sahnelerde vardır. Türkiye'deki DVD'de silinmiş sahneler yok ne yazık ki :'(

-Evet, yok maalesef. Film kitaba bağlıydı ama sanki filmde çok daha cesur ve güçlü bir Clary vardı. Ben filmi yeni izleyenlerdenim, bu kadar iyi beklemiyordum. Izzy’ye aşık oldum ^^


+Evet, açıkçası Isabelle'i filmde görmeden önce bazı tereddütlerim vardı. The Secret Circle izleyenler bilir, Isabelle benim aklımda Diana tipli, Faye karakterli bir kızdı. Jemima West (Isabelle) daha masum duruyordu. Ama saçlar, makyaj falan...M-Ü-K-E-M-M-E-L-D-İ.
Hele o Dumort'ta kırbaçla yaptıkları...

-Jace fragmanlarda falan olmamış gibi duruyordu ama olmuş bence :D Çok farklı sahneler vardı, Cassandra Clare kitapları 3. ağızdan yazmasına rağmen hiç olmayan farklı sahneler eklemişlerdi. Mesele Hodge'un Valentine'a, Jace ve Clary'nin kardeş olduğunu söylemesi fikrini.


+Evet, filmin sonu çok değiştirilmişti. Normalde o savaş Enstitü'de olmuyordu, çünkü Enstitü'ye iblisler, vampirler vs. giremez kutsanmış toprak olduğu için. Sonda Unutulmuş denen savaşçılar vardı normalde. Yani mühür çizilen ve kafayı sıyıran insanlar.

-Ben birde Clary'nin ilk kitapta özel mühür çizebildiğini hatırlamıyorum. Ayrıca Dumort'taki kavgada kitapta Alec, Izzy falan yoktu. En son otelden kaçarlarken vampir motorsikletini kullanıyorlardı.


+Evet, ama Percy Jackson'la kıyaslayınca buna da şükretmek gerek :S

- :S Şükretmek lazım cidden. Sera sahnesinde #fanboying moduna girdim. Hele Demi'nin sesini duyunca <3

+Evet o sahne çok güzeldi. Ama benim favorim Dumort olarak kalacak :D

-Karakterlere değinmek gerekirse hepsi uyuyordu. Clary'nin otoban kaşları dikkati pek çekmiyordu.

+ (-_-) Alec de oturmuştu baya. Magnus'u pek beğenmedim yalnız. Ben böyle parti çocuğu hayal etmiyordum. Hodge mükemmel olmuştu!


-Ben Magnus'u beğendim ama Alec'i beğenmedim fazla yaşlı geldi bana.

+Valentine de fena değildi, her ne kadar kitapta sarışın olsa da. Bir de o boncuklar neydi :P


-Evet saçının arkasını boncuklarla küçük küçük örmüştü. Bence kötü adam havası katmaya çalışmışlardı :D

+İyi yanları: Kitaba bağlı kalınmıştı çoğunlukla, değiştirilen kısımlar da güzeldi. Görsel efektler muhteşemdi! Çoğu güzel replik filmde de vardı.

-Kötü yanları: Bazı önemli sahneler yoktu. Sonu çok değiştirilmişti. Diğer kitaba nasıl bağlıyacaklar merak konusu.

Yiğit: 4
Alican: 4

~ KÜLLER ŞEHRİ KONUSUNDA ~

Çekimlere başlanacaktı. Ancak Kemikler Şehri'nin beklenen başarıyı göstermemesi üzerine iptal edildi. Sonra yeniden bir şans vermeye karar verdiler.


Sigourney Weaver - Sorgucu Herondale'yi oynayacak. Belli olan tek yeni oyuncu.

Başka bir postta görüşmek üzere! :D

0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha