FIRINDAN YENİ ÇIKTI: Parodi

Yiğit'le bazı sorular hazırladı ve ben (Alican) Parodi Yayınevi'yle iletişime geçerek bir söyleşi yaptım. İşte:

1) Yeni bir yayınevisiniz. Parodi Yayınları'nın kuruluş hikayesi nedir?
Herkese merhaba öncelikle. Neden kurduk? Klasik sebeplerden bağımsız, ihtiyaç duyulduğunu düşündüğümüz bir çizgi yaratmak için.
Elbette yayın piyasasında, beğeniyle takip ettiğimiz yayın ve kitaplar var. İyi şeyler süreklilik kazanmalı ama. Bu sebeple biz geldik.

2) Parodi Yayınlarını bize kısaca tanıtırsanız, bu cümleler neler olurdu?
“Anlatacak bir hikâyem yok, 12 yaşındayım, çok çalışkanım,” diyor Babamı Beklerken kitabındaki inanılmaz karakterimiz Abilene. Bütün çetrefilli durumların sadeleşmesini sağlarken en çocuk hâliyle, hep bir özlemle hareket ediyor. Biz de biraz böyleyiz sanırım. Henüz hikâyemiz yazım aşamasında, yaşımız yok ve çok çalışkanız. ;)3) Yayınevinizin ismi olan 'Parodi' nereden gelmekte? Ya da şöyle sorayım, neden Parodi?
Bu biraz felsefik olacak. Hayatlarımız parodi, kitap ise ciddi bir iş. Ancak kitabın yaşamdan bağımsız olduğunu kim söyleyebilir? Öyleyse imzamız da parodi.

4) Kitapların yayın haklarını alırken neleri dikkat ediyorsunuz?
Okurken neler kıstas alınıyorsa, kitaba ilk dokunuş da biraz böyle. Bütün malzemeler mevcut yani. Kitabın hissini sağlayacak her şey.

5) Yeni bir yayınevisiniz, geleceğe yönelik planlarınız nelerdir?

Eskimemek.

6) İleride bizi hangi seriler bekliyor *_* ?

İlk kitaplarımız seriydi. Onların devamı mevcut. Yenilerden ise bizi çok heyecanlandıran, sizlerin de epey ilginizi çekeceğini düşündüğümüz kitaplarımız mevcut. Daha kaçamak olsun istiyorsanız cevabımız; sürpriz.

7.Yakında The Darkest Minds çıkıyor, The Darkest Minds dan beklentilerimiz neler olmalı ve ben birde 2. Kitap Never Fade çeviridemi yoksa kitabın satışına bağlı olarak mı çevirisi yapılıcak ?

Birçok okuyucu okuduğu bazı kitaplar için şunu söyler; filmi çekilmeli. Kitap skalamız içinde bu yönde en yüksek hissiyatımız The Darkest Minds. Bu sadece bizim beklentimiz tabii, daha çok “olsa keşke" dediğimiz. Okuyucu için ise alışılmışın dışında bir kurgu ile karşılaşacaklar. Ve ne mutlu ki bu bir seri.
Never Fade ise ön okumada. Hemen çeviriye girecek ardından.FEEL SO EXCITED <3
'En karanlık zihinler en beklenmedik yüzlerin arkasında gizlenmeye meyillidirler.'


Çok bekleyeni olan başka bir kitap :D Kapağına aşık olmadınız mı siz de?


The Darkest Minds trailer'ı:


Between the Devil and the Deep Blue Sea trailer'ı:


UMARIM ÇOK BAŞARILI BİR YAYINEVİ OLURSUNUZ PARODİ !! :)

3 yorum :

  1. Elinize sağlık bende bugün aynı teklifle Parodi nin kapısını çalmıştım :) Sizin yaptığınızı görünce çok mutlu oldum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok sıcak bir yayınevi. %99 siz de yaparsınız. Yalnız biraz bekleyebilirsiniz :D

      Sil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha