Kitap Yorumu: Gölge ve Kemik - Leigh Bardugo #Martı


Özgün Adı: Shadow and Bone
Seri: The Grisha #1
Yazarı: Leigh Bardugo
Yayınevi: Martı
Sayfa Sayısı: 473
Piyasa Fiyatı: 20TL
Goodreads: 4.11

A: Selamlar! Gölge ve Kemik yorumuna hoşgeldiniz. *_* Gölge ve Kemik, okurken en çok zevk aldığım ilk 10 kitap arasına girmiştir herhalde. Okurken hiç sıkılmadım ve çok eğlendim. Gayet akıcı ve kurgusu iyi olan bir kitaptı.
Karanlıklar Efendisi
Y: Gölge ve Kemik high-fantasy. Farklı bir evrende geçiyor.Bu evrende Grisha adı verilen ve özel güçleri olan insanlar bir de normal insanlar var. Grishalar yukarı bir sınıf gibi.
A:  Ayrıca bir de Karanlıklar Efendisi var buda Grisha’ların başı gibi bir şey. Kitap ana karakterlerimiz Alina ve Malyen ile başlıyor.
Y: Bunlar Karanlıklar Efendisi ve diğer kafileyle birlikte yoldalar. Amaçları Karanlıklar Diyarı'nı geçmek, bu dünyayı yaran karanlık bir diyar, adı üstünde. :D  İçinde Volcra adı verilen ve insan yiyen tövbe bismillah yaratıklar var.
A: Karanlıklar Diyarı'nın, Karanlıklar Efendisi -Karanlıklar Efendileri hep bana Doctor Who'yu hatırlattı. o.O Bunlarda da her dönem bir Karanlıklar Efendisi var- tarafından bir yanlışlık sonucu oluşturulduğu söyleniyor.

Alina Starkov
Y: Alina da Grisha ancak diğerleri gibi değil, farklı bir gücü var, kitap bu gücü keşfetmesi ile başlıyor ve bir Grisha olmasını anlatıyor.
A: Karakterlere değinecek olursak Alina beyaz tenli,  koyu kahverengi saçlı bir kız olarak kalmış aklımda, genç güzel falan. İçindeki gücü keşfetmesiyle badass bir hal alıyor. Malyen'de Alina'nın dediğine göre evrime kafa atmış büyümüş yakışıklı bir çocuk olmuş. Karanlıklar Efendisi ise böyle çok gizemli bir tip. Bir de Genya (ölürüm sana,aşk, kadının hası) var. :P

Y: Genel bir özetle toparlayacak olursak; Kitap çok iyiydi, sıkmadan okuttu, kurgu çok güzeldi, karakterler de oturmuştu.
A: İkinci kitap bu ay yayınlanacak, adı Siege and Storm, büyük ihtimalle Fırtına ve Kuşatma olarak çevrilir.

NOT: Malum sebeplerden dolayı şu an olmasa da, hepimiz bir ara Karanlıklar Efendisi ve Alina'yı ship'lemedik mi?
Alican: 5 Puan
Yiğit: 5 Puan

2 yorum :

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha