Kitap Yorumu: Saraydan Hikayeler -Kiera Cass #Dex


Seçim serisi Sonsuza Dek ile sonlanmış olabilir ama hala seri hakkında okuyabilecek bir şeylerimiz var. :3 Serinin ara kitapları ‘’The Prince’’ ‘’Prens’’ olarak ve ‘’The Guard’’ dilimize çevrildi ve Saray Hikayeleri adı altında bir kitapta toplandı. Bu iki ara kitap haricinde yazarla röportaj, America, Maxon ve Aspen’in ailesi hakkında bilgiler ve birkaç şey daha yer alıyor.

Prens


Maxon’ın bakış açısından America ile karşılaştığı ilk an, Seçim’e hazırlıkları ve ilk aşkını görüyoruz. Şahsen ilk aşkın olduğu sahne dışında diğer kısımları pek sevmedim . O kısım da zaten 20 sayfa falan sürdü.


‘’Soğuk bir tavırla, “Benim için üzülme,” dedi. “Kendin için üzül. Sırf mecbur olduğun için kendine bir eş bulacaksın ama aşkı şimdiden tanıdın ve gitmesine izin verdin.’’

Bu olaylar yaşanırken Maxon’ın ne hissettiğini ve diğer kızlarla neler yaşayıp onlar hakkında düşüncelerini öğreniyoruz. Ben pek tat alamadım, Prens’de daha çok ilk aşkı ile neler yaşadığını falan bekliyordum.

Yapılan aşk itirafından sonra Maxon bana o
kadar duygusuz geldi ki nasıl Seçim kızlarına öyle davranabildi anlamadım.


Okurken bazı yerler hariç sıkıldım. Büyük ihtimalle okuduğum sahneleri bir daha okuduğumdan dolayıdır.Muhafız


Aspen’in bakış açısını görüyoruz. 2. Kitapta geçen Marlee ile ilgili olan sahneden başlıyor. America’nın yaptıkları karşısında bazı muhafızların görüşlerini görüyoruz. Asilerin yaptığı saldırıları Aspen’in yaşadığı bir durumu okuduk ki bu benim hoşuma gitti.

‘’Rüya gördüğüme dair belli belirsiz bir his içindeydim. America, odada dolaşıyordu, bir tahta bağlanmıştı ve Maxon’ın tek eli omuzundaydı, onu itaat etmeye zorluyordu.’’

Prens’e göre daha güzel olduğunu düşünüyorum ama Aspen’i sevmediğim için pek bir etkisi olmadı. :(

2 yorum :

  1. Ben bu kitabı çok beğenmiştim. Özellikle Aspen'in bakış açısıyla anlatılan hikayeyi. Hani gizliden bir şey yapıyor ya... İşte Aspen ya. = )

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ya zaten Aspen'in bölümleri güzeldi de onu sevmediğim için pek zevk almadım. :D

      Sil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha