Dünyanın Gölgesi ve GodSpeed Tanıtımı -Beth Revis #Olimpos


*İlk iki kitabı okumayanlar için spoiler içerebilir.

GodSpeed serisi Dünyanın Gölgesi ile sonlandı. Yazarın bu kitabı da diğerleri kadar güzeldi. <3 Hatta serideki favori kitabım.


Amy-Çırak ve Dondurulmuşlar mekik ile sonunda Centauri-Dünya’ya iniyorlar. İnerken yaşadıkları sorun yüzünden bir anda her şey karışıyor. Zaten Dondurulmuşlar uyandıklarında göreve başlamaya hazırlar ama diğer kitaplarda yaşanan sorunlar yüzünden kendi görevlerini yapamıyorlar. Haliyle sinirliler.

‘’Ben bunu seçtim,’’ 
diyorum,sesim düzensiz çıkıyor.
‘’Ben seni seçtim.’’


GodSpeed’den gelenler ayrı kafada zaten çünkü ilk defa atmosfere, toprağa çıkıyorlar. İki taraf birbirine ucube gözüyle bakıyor ve Güneş-Dünya’dan gelen insanlar GodSpeed’den gelenlere cephane gibi olanakları kullandırmıyorlar. İki taraf arasında bir anlaşmazlık var. :P


Centauri-Dünya’da yıldırımlar, pterodaktil benzeri devasa kuşlar *bunlar bir de insan yiyor .s * , toksin etkili mor çiçekler gibi bir sürü tehlikeli şey var. Güneş-Dünya ile aralarında fark olarak Centauri-Dünya'da 2 güneş var. Büyük güneş daha yukarıda ve beyaz renkte, ikinci güneş daha aşağıda, daha küçük ve turuncu-kızıl renkte.*Spoiler* Bunlarla kalsa da iyi, Centauri-Dünya’da yalnız değiller. Gezegende yaşayan başka bir topluluk var ve GodSpeed sakinleri ve Güneş-Dünya'dan gelenleri öldürüyorlar*Spoiler Sonu*

Kitapta başından itibaren aksiyon hiç düşmedi, son 50 sayfa nefes kesiciydi zaten. Amy-Çırak ilişkisine bir nevi üçüncü bir şahıs geldi gibi bir şey oldu bir aralar. Anlayacağınız Aşk-Aksiyon üzerine kurulu bir kitaptı. Seviyorum seni Beth! :*

Daima sana dönerim.

Konuşan Kitaplara beni turlarına kabul ettiklerini için teşekkür ediyor ve tur kapsamındaki görevime geçiyorum. :P :D


Bekçi Katı

Büyük Oda 
Aslında seyir bilgileri için tasarlanan Büyük Oda Bekçi Katındaki en büyük oda. Eğer gemi toplantı alanına ihtiyaç duyarsa geminin nüfusunu kapsayacak yeterli büyüklükte. Gemici Katı ve Bekçi Katını bağlayan kapak burada. Acil kilitleme kontrolleri kapağın yanında yer almakta.

Çırak Koğuşu
 Erişim Engellendi

Bilge Koğuşu
Erişim Engellendi

Eğitim Merkezi
Eğitim Merkezinde Bilge geçerli Çırak’a eğitiyor. Öğrenim materyalleri ve uzay çalışmaları için bir alan içerir. Bekçi Katı ve Besleme Katını bağlayan yerçekimi tüpleri burada yer almaktadır.
Gemici Katı

Araştırma Laboratuvarları
Godspeed’in görevi sadece yeni gezegene ulaşmak değil, yüzyıllar boyunca yeni beceriler ve buluşlar geliştirmektir. Bu amaçla, araştırma alanları Gemici Katına kuruldu. Meteoroloji, Fizik,  Nükleer Fizik vs. alanlar üzerinde odaklanılıyor.

Motor Odası

Köprü
En yüksek rütbeli gemiciler köprüye ulaşımına imkan var. GodSpeed karaya indiğinde –gemiciler-  bu olay için nesilden nesle eğitilenler, gemi yeni gezegende olduğunda karada olacaklar.


Besleme Katı

Şehir
Mürettebatın çoğunluğu şehir de yaşıyor. Römork ölçekli konteyner kullanıyor. Şehir kendi içinde kasaplar, dokumacılar vs. bölümler olmak üzere bölünüyor. Gemiciler Gemici Katında yaşıyor ama  Gemici Katında çalışanlar yerçekimi tüpü ile alınıyorlar.

Ürün
Şehrin yakınındaki bu bölümde, gemi için bitkiler yetiştiriliyor –sebze,tahıl vs.- . Burada bitkilerin genetiği değiştiriliyor ve özel organik gübre kullanılıyor.

Canlı Hayvan
Üretimin fazla olabilmesi için özenle seçilmiş hayvanlar vardır. Daha küçük olan tavşan ve kümes hayvanlarının genetiği değiştiriliyor bu sayede daha fazla et ve protein elde ediyorlar. Ancak daha büyük olan sığır gibi hayvanların genetiği değiştirilip küçültüyorlar ve bu sayede daha fazla üreme sağlıyorlar.

Hastane
Hastane Gemideki özgün yapılardan biridir. 4 katlı olan hastane tüm gemi sakinleri için mükemmel sağlık hizmetleri sağlıyor. Birinci kat lobi ve bakım, ikinci kat kadın hastalıkları ve doğum, üçüncü kat tımarhane, akli dengesi yerinde olmayan kişilere sağlık hizmeti veriyor, dördüncü kat ise yaşlılar için bakım veriyor. Hastanenin bahçesinde bir gölet ve ilk Bilge’nin heykeli yer alıyor.

Kayıt Salonu
Kayıt Salonu Güneş-Dünya’dan bilgileri saklamak ile birlikte gemide yapılan yeni buluşları da kapsıyor.

Depo 
Erişim Engellendi

Güneş Lambası
Besleme Katı için ışık ve ısı sağlıyor.


a Rafflecopter giveaway

4 yorum :

 1. Bu seti kazandığımda nasıl heyecanlandığımı çok iyi biliyorum. Ve şu an... 2. kitabı okurken söyleyebileceğim tek bir şey var. Vay be!!! :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet , yazar çok iyi kurgulamış ve gerçekten heyecanın bir an olsun düşmediği bir seri. :3

   Sil
  2. Son kitabın kapağını kapattığımda yüzümde oluşan " O " ifadesini ve sonra gelen gülümsemeyi asla unutmam heralde. :3

   Sil
 2. From my experience the ultimate Bitcoin exchange company is YoBit.

  YanıtlaSil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha