Bana Dokunma -TaherehMafi #Dex
Dex etiketiyle çıkan Bana Dokunma ilk başlarda anlamakta ve yazarın yazım tarzına adapte olmakta güçlük çektiğim bir kitaptı. Fakat kitap ilerledikçe yazarın yazım tarzından keyif almaya başladım. Yazım tarzı nasıl derseniz  yazar Juliette’nin sakladığı duygularının üstünü bu şekilde çizmişti.


Bana Dokunma bir distopya. Kitabın geçtiği dünyada hayvanlar ölmüş -öyle ki ana karakter Juliette bir kuşun nasıl uçtuğunu inanamıyor-zaten kız kuş görmek için yanıp tutuşuyor, hiç görmemiş :P --, mevsimler yok olmuş, rezervler tükenmiş ve kimyasal madde kirliliği vardır. Yeniden Kuruluş adı verilen bir topluluk insanlara bu sorunlarına son verebileceğine dair çözümler üretiyor –mu acaba ? :P-.

Ben bir canavardım.

Kitabın başına dönmek gerekirse Juliette 264 gündür Yeniden Kuruluşun hapishanesinde ve 6,336 saattir kimseye dokunmamış çünkü dokunuşu ölümcül. 264 günün ardından kaldığı hücreye –hücre dediğime bakmayın 13 metrekarelik küçücük bir alan- bir erkek atılır; Adam.


Juliette Adam’ın gelmesine aslında sevindimi, üzüldümü tam anlayamadım. Aklı başka söylüyor, ağzı başka. :P İşte bu anlarda yazar Juliette’nin gerçek düşüncelerinin üstünü çizmişti ve buda bence kitaba farklılık katmıştı.

Bir süre sonra Juliette için her şey değişiyor ve hücresinden çıkıyor, burada Warner –hiç sevmiyorum seni, keşke ölsen :P – devreye giriyor. Warner biraz ilginç biri, babası Yeniden Kuruluş’un başındaki kişi. Anlayacağınız Warner baya kıdemli.

Juliette ve Warner arasındaki sahneleri okurken keyif aldım. Juliette’nin sivri dilli cevapları ve Warner’ın onu her defasında alttan alması hoştu. Adam ne oldu derseniz o hala buralarda ve Juliette için çok önemli. Arada her kitapta olduğu gibi bir aşk var ve bu aşkın ilerleyen kitaplarda aşk üçgenine dönüşeceğini görmüştüm birkaç yerde okumadım, bilmiyorum. :D

 ‘’Tabii ki seni tanıyorum.’’ Sesim boğuk bir fısıltı halinde çıkmıştı. Gözlerimi sımsıkı kapattım.
Seni her gün ebediyen hayatımın her kalp kırıklığı dolu anında hatırlıyorum. ‘’Bana insan gibi bakan tek kişi sendin.’’ 
Kitap sonlarına doğru Juliette’nin yaşadığı şeyler çok fazla geldi bana. Tek bir kişinin bunları yapabilecek olması pek inandırıcı değil, özel gücün var anlarımda biraz zor be gülüm. :P


Genel olarak değerlendirmek gerekirse kitaba büyük ümitlerle başlamıştım. Ümidimi tam karşılayamasa da yine de  hoşuma gitti. O sondan sonra devamında ne olacak çok merak ediyorum. Umarım ilerleyen kitaplarda olaylar biraz daha yerine oturur.
8 yorum :

 1. Bu kitabın adı Bana Sokunma, yanlış! Yaanlışş. :P

  YanıtlaSil
 2. İçerik Harika Olmuş :) Başarılarının Devamını Dilerim ''http://kodshop.blogspot.com.tr/p/ziyaretci-defteri.html'' Beklerim ♥

  YanıtlaSil
 3. Waner'ı sevmiyor musun? Keşke ölse mi? :D Git Destroy Me'yi oku, öyle gel. :D

  YanıtlaSil
 4. Warner ikinci kitaptan sonra daha olumlu geldi bana. Ölmediği 1. Kitapta yaziyor muydu yoksa spoiler mi verdik hatırlamıyorum :/ 3. Kitabi agzim sulanmis bir sekilde bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ölmediğini biliyordum :D Bilmiyorum ya içimde şuan ona karşı hiç sevgi yok :D

   Sil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha