Kan Şarkısı -Anthony Ryan #İthaki #BlogTurSatın Almak İçin!

Kan Şarkısı bu ay içerisinde İthaki etiketi ile ülkemizde yayınlandı. Kitap zaten GoodReads’de bakınca acayip ilgi çekici 13.122 kişi tarafından okunmuş ve 4.57 gibi müthiş bir puana sahip. Okuyunca bu puanı sonuna kadar hakettiğini anlıyorsunuz zaten :P Tur için 18 Blogger bir araya geldik ve 8 gün sürecek bir tur başlattık. *-* Ben 7. gün de yer alıyorum ve yarın turun son günü.

Vaelin Al Sorna babası tarafından Altıncı Nişan’a veriliyor. Altıncı Nişan’da ki çocuklar eğitim görerek savaşçı olarak yetişiyorlar. Bu süreçte bir çok zorluk yaşıyorlar, hele Sollis’in –ustaları-  çocukları acımasızca dövmesi işlerin ne denli zor olduğunu gösteriyor.


Vaelin eğitim gördükçe bir süre sonra  kendini kanıtlıyor ve diğer çocukların arasından sıyrılıyor. Kısa bir süre içerisinde nam salıyor ve ünleniyor. Bu ünü sayesinde kralın listesine giriyor. Bir çok savaşa katılıyor ve gittikçe güçleniyor.

Vücut nedir?
Vücut kabuktur, ruhun kabul bulmuş halidir.

Ruhsuz vücut nedir?

Çürümüş etten başka bir şey değildir. 

Sevdiklerinizin vefatını, kabuklarını ateşe vererek kutlayın.

Ölüm nedir?

Ölüm, Öte'ye açılan kapı ve 

Ayrılmışlar'la birleşmedir.

 Hem son, hem başlangıçtır.

Ölümden korkun ve hoş karşılayın.


Vaelin başına gelen olaylardan dolayı çok çekiyor zavallı –zavallı dediğime bakmayın, kaslı falan .s - .
Bir sürü lakabı var Karanlık Kılıç, Kuzgunun Gölgesi, Umut Katili gibi.
Bu lakapları elde ettiği başarılar ile alıyor.

Kitap çok derin bir kurguya sahip, yazar yepyeni bir dünya yaratmış. Kan Şarkısında Diyar adı verilen yeni bir dünya var ve bu Diyar 4 derebeylikten oluşuyor. İnançlarında Tanrı'ya yer yok ama İtikad adı verilen bir inanca sahipler. Altıncı Nişan İtikad uğruna kurulmuş zaten. Her şeyleri İtikad için.

Kan Şarkısında karakterlerin hepsinde farklı bir derinlik vardı. Sürekli aynı tarz karakterleri okumadık, hepsi birbirinden farklıydı. Kitaba renk katan en önemli özelliklerden birisi buydu bence.
Seni sen yapan ruhundur. 
İtikad'a olan hizmetinde sana yol gösterir. 
Bu sınav bize ve sana ruhunun doğasını 
bilip bilmediğini gösterecek.

Sayfa sayısı fazla olmasına ve göz korkutmasına rağmen kitabı zevkle okudum. Yazarın dili, betimlemeleri, cümleleri gayet güzeldi ve çeviri de bu özellikler bozulmamıştı –Çevirmeni Alkışlar!-


İthaki’nin yaptığı baskı hoşuma gitti. Kitapta bazı yerler başka kişinin -bazı bölümlerin başında Vaerin adında biri tarafından- başka bir kişinin ağzından anlatılmış ve buralar italik olarak yazılmıştı.
 Zaten kapak yabancı kapaklardan farklı ama cidden güzel olmuş.

Ayrıca desteklerinden dolayı İthaki Yayınları ve Tuğçe Abla'ya -Tuğçenin Kitaplığı- teşekkür ederim!

 Son olarak tur için çekişimize katılabilirsiniz! 4 Kitap hediye ediyoruz. 

Bu da Kan Şarkısı için açılmış Facebook sayfası.


18138189

İkinci kitabın ismi Tower Lord büyük ihtimalle 'Kule Lordu' olarak çevrilir. 1 Temmuz 2014 Amerika'da çıkıyor. 624 sayfaymış -bol sayfağ *-* -. Büyük ihtimalle ülkemizde de çok uzun bir süre geçmeden yayınlanır. Bakalım bu kitapta Vaelin ve Diyar'ı neler bekliyor. *-*a Rafflecopter giveaway

2 yorum :

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha