[Kitap Tanıtımı] The Darkest Minds | Alexandra Bracken -Parodi

,
The Darkest Minds - Alexandra Bracken

Goodreads Puanı: 4.30
Sayfa: Yurtdışında 488 sayfa ne güzel bol bol sayfa -_-
Türkiye Çıkış Tarihi: Ocak 2014 
Yayınevi: Parodi
Türü: Genç-Yetişkin, Distopya, Paranormal
Seri: The Darkest Minds #1
Seri Hakkında: Yurt dışında 2 kitabı çıktı. .
         
"Ruby onuncu doğum günü sabahı uyandığında, onunla ilgili bir şeyler değişmişti, ailesinin onu garaja kilitlemesine ve polisi aramasına yetecek kadar korkutucu bir şey.
Onun Thurmond’a, zalim bir askeri “rehabilitasyon” kampına, gönderilmesine neden olan bir şey. Ruby, Amerika’daki çoğu çocuğu öldüren gizemli hastalıktan kurtulmuş olabilir, ama o ve diğerlerinde çok daha kötü bir şeyin olduğu açığa çıktı: Kontrol edemedikleri dehşet verici güçler.

Ruby şimdi 16 yaşında ve en tehlikelilerden biri.
                   
                   Gerçek açığa çıktığında; Ruby Thurmond’dan zorlukla, canı pahasına kaçtı. Hala da kaçıyor, kendisi gibi olan çocuklar için güvenli tek sığınak olan Doğu Nehri’ne gitmek için. Kendi kamplarından kaçmış birkaç çocuğa katılıyor ve onların cesur lideri Liam, Ruby’e âşık oluyor. Liam’ı ne kadar istese de, Ruby onunla yakınlaşmayı göze alamaz, ailesiyle olanlardan sonra bunu yapamaz.

                     Sonunda Doğu Nehri’ne vardıklarında hiçbir şey göründüğü gibi değil, özellikle de onların gizemli lideri. Ama işin içinde başka güçler de var, Ruby’i devlete karşı olan savaşlarında kullanmak için ellerinden geleni yapacak olan insanlar. Ruby çok büyük bir kararla yüzleşmeye zorlanacak: 
Yaşanmaya değecek bir hayatı kaybetmesi anlamına gelebilecek bir kararla."

(Çeviri bize ait kaynak belirtmeden almayın.)

-Biz daha bunlar kim bilmiyoruz :P-
                                   
Benim en büyük özelliklerimden biri henüz okumadığım kitaba fanboy'luk yapmamdır. Bu da onun bir ürünü :D
-Yiyit
-Ana karakter Ruby
                       
-Şu anda biz :(-

Başka bir post'ta görüşmek üzere!      

0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha