Kitap Yorumu: Nefes - Sarah Crossan #DEX


Goodreads Puanı: 3.69
Sayfa: 320
Orijinal adı: Breathe
Türkiye Çıkış Tarihi: 09.2013
Yayınevi: DEX
Türü: Genç Edebiyatı, Distopya.
Seri: Breathe #1
Seri Hakkında: Yurtdışında tüm kitaplar çıktı. Bizde 1. kitap çıktı.

-Selamm :D Nefes i yorumlayacağız :D *Yine bir Dex napalım vazgeçemiyorz*
 +Ah ah Nefes ne hayallerle başlamıştım
-Bende çok büyük hayallerle başlamıştım ama konusu kadar güzel bir kitap değil .  Konusuna değinmek olursak Dünya oksijen oranı düşmüştür . Kozalar kurulmuş . İnsanlar bu kozaların içinde yaşamaktadır . Asıllar var –Quinn – bunlar asla hava içinendişelenmemişlerdir  , Yedekler var –Bea- bunlar her zaman endişededir , kozada olabilmek için çalışmaları gerekli . Birde Asiler var – Alina-  bunlar biyosferden tohum falan çalıyor .
                        
+Bu da arka kapak da yazanlar zaten  Nefes'in konusu gayet ilginçti ve umut vaadediyordu ama kitap gerçekten iyi değildi .
+Kitap üç karakterin ağzından. Bu kitaplara biraz temkinli yaklaşmak lazım çünkü POVlar artıkça kalite de düşebiliyor. Bunları düzgün yaz bir Rick Riordan biliirim bir de Marie Lu. Allegiant'ı da okuyunca göreceğiz .
-Ama bence Pov sayısının fazla olması benim hoşuma gidiyor , bir yerde sıkıldınmı diğer karakter devreye giriyor . Ha birde Yıkılan Krallıkların yazarı Morgan Rhodes de Pov ları çok güzeldi .
+Ben karakterleri karıştırdım okurken ama alican bir konuda haklı. Quinn çok sinir bozucuydu ve üç POV olmasaydı katlanamazdım herhalde.
--Ben nedense Quuine hiç sinir olmadım Yorumbazz da sevmemiş Quuini ama ben sinir olmadım  Gelelim kitaba ; kitap Alinanın Biyosferden tohum çalmasıyla başlıyor ve bir hata yapıyorlar kameraya attıkları ilk taş kamera deymiyor ve 2. Attıkları isabet ediyor ve bu arada zaten iş işten geçmiş oluyor kaçıyorlar falan . Alina eve dönüyor yanındaki  Abel de kaçıyor zaten taşı isabet ettiremeyen o . Ardından Abel yakalanıyor . Kaçarkende Koza nın dışına çıkıyor ve ölüyor . Alinanın peşine düşüyorlar Alina kaçıyor . Tabii buralarda bir aksiyon bir aksiyon . Başı güzeldi zaten . Bu arada Bea ve Quinn napıyor acaba ? Bunlardan Kozanın dışına oksijen tüpleriyle kamp yapmaya gidiyor . Fanteziye bak ben öyle bir yerde yaşasam kozanın sınırının 50 metre yakınına yaklaşmam. 
+Ben ara ara kimin anlattığını kaçırdım. Yani bölüm başına dönüp kimin anlattığına bakmak zorunda kaldım. Kitabın üst kısmına küçük bir şekilde kimin POVu olduğunu yazsalar iyi olurmuş açıkçası. Nefes özgün konusu olan ve aksiyonu bol bir kitap. Sonu aceleye getirilmiş gibiydi. SPOILER-Hele o Petra'nın ölümü çok saçmaydı-SPOILER SONU
-Spoiler – Petranın ölümü acayip saçmaydı –  Spoiler sonu . Ha bir de Jazz vardı Petra tarafından korunan kız o da çok biç ti sinir etti beni .
Jazz'in hayatta kalıp o kadar kişinin ölmesi de ironi midir nedir bilmiyorum ama çok saçmaydı  Nefes kendini okutturan ama çok da ayıla bayıla okumadığım bir kitaptı.
-Aynen Nefesi bende ayıla bayıla okumadım . Hele bir de sonunda Spoiler – Bea ve Quuin , Alinanın peşinden gitmeye karar verdilerya , bunlar nasıl bulacak orayı diye merak ettim –Spoiler Sonu .
+Sonuç olarak, okuyacak kitabınız kalmaıdysa okuyabilirsiniz ama DEX'in Yıkılan Krallıklar'ı, Yaratıcı'sı yanında bir hiç :D
-Yıkılan Krallıklar *_* Çok güzeldi o kitap *_* Bir gün onuda yorumlıyalım *_* Ve sen sorum yazar ne kadar da kitapta hissettirmese de Team Bea or Team Alina ? 
+Ben kararsızım ya. Ama galiba Team Bea. Vefalı aşıkları hep sevmişimdir.
-Ben de Team Bea cıyım , kız aşkını içinde yaşıyor  Ama zaten sonuç belli zaten Kesin Alina ile Quuin birlikte olucak
                                        

+Evet yüksek ihtimal  bu da benim yaptığım bir fan art

Yiğit : 2 Puan

Alican : 2 Puan

0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha