[Tag] Kitap Mim'i + The Book SacrificeYorumbaz'ın başlattığı bu tag kapsamında Saklama Kabı beni etiketlemiş. Umarım okurken keyif alırsınız. :3

-Ne sıklıkla kitap okursunuz?

Vaktimin çoğunu kitap okuyarak geçiriyorum diyelim ama tabi okulun açık olduğu dönemlerde günde 2-3 saat okuyabiliyorum.

-En sevdiğiniz yazarlar?

Susan Ee, Marie Lu, Rick Yancey ve Brandon Sanderson. Hepsinin kalemine ayrı aşığım. <3 Ayrıca buraya fazla popüler yazarları –J.K. Rowling, John Green, Suzanne Collins vs.- eklemedim. Bir de bunların yanında kitabını okumama rağmen Alexandra Bracken’ın kişiliğine aşığım –Karanlık Zihinler’in yazarı-.

-En beğendiğin kitaplar?

Meleğin Düşüşü, Harry Potter, Açlık Oyunları, Beşinci Dalga, Efsane, Steelheart, Kağıttan Kentler ve Uyumsuz.

-Yerli / Yabancı hangi yazarların kitaplarını tercih edersin?

Yerli yazarların kitaplarını hiç okumadım çünkü piyasada istediğim tarz kitapları bulamıyorum. >_< Bu yüzden yabancı yazarları tercih ediyorum.

-Bugüne kadar en beğendiğin kitap serisi?

Harry Potter. :3

-Daha çok hangi tarz okumaktan hoşlanırsın?

Distopya. Bu türe dair ne varsa hepsini okumak istiyorum. :3

-En son hangi kitabı okudun?

Anna Carey’in Yeni Dünya kitabını.

-Şu anda hangi kitabı okuyorsun?

Neptün’ün Oğlu. :D

-Kitap blogları hakkında ne düşünüyorsun? Yeterli mi?

Kitap bloglarının okumak istediğim bir kitapta kararsız kaldıysam, blog sahibinin düşüncelerini okuyarak kesin bir karara varabiliyorum. Kesinlikle olmalılar ve sayıları artmalı. Ancak artarken işte şu blogdan şu resmi çalmış, şu blogdan başka bir şey çalmış olayları hiç hoş değil.

Senaryo 1 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün. İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Büyük ihtimalle Ally Condie’nin Eşleşme ve Yol kitapları olurdu. Okurken hiç haz alamamıştım. :/

Senaryo 2 : Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün, bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız ordan oraya koşuşan insanlarla dolu, karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok. Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz kitaplar. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek !

Muhteşem Yaratıklar. :/ Okuyan arkadaşlarım beğenmiş ama ben sevmedim hatta yarıda bırakmayı bile düşünmüştüm.

Senaryo 3 : Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel ,hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

Gennifer Albin’in Halka kitabı. İlk kitap ne kadar güzeldi halbuki, ikinci kitapta çok zorlamış yazar.

Senaryo 4 : Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan, dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.


Klasik kitap okuduğumu hatırlamıyorum. o.O Bu yüzden bunu es geçiyorum.

Etiketlediğim bloglar; Okumak İçin Doğdum ve Pensieve,

0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha