Altın Oğul | Pierce BrownÖncelikle. Bu kitabı yazan Pierce Brown, bu kitabı okuyan ben, kitabın içindeki karakterler ve özellikle o 3-5 adiden nefret ediyorum. O son 5 sayfadan da nefret ediyorum. Sen tüm kitap bizi şaha kaldır, oradan oraya koştur, yeri geldi mi güldür yeri geldi mi sinirlendir, yeri geldi mi yaşanacak olaylardan dolayı bizi korkuya düşür.

O SON 5 SAYFA NEYDİ.


Mümkünse birisi yüksek oranda eter ile beni bayıltıp, Morning Star çıkana kadar uyuta bilir mi? Öldürse de olur. Hayır demem şu an.

Kitabı okurken o kadar yoğun ve derin duygularım yaşadım ki... Bu kitapta her şey daha da bir derinleşmiş, her duygu, her düşünce daha da bir ağırlaşmış. Okuduktan sonra düşündüren hale gelmiş. Zaten akıcılığı ve 483 sayfa boyunca kesintisiz bir aksiyon olmasından bahsetmiyorum bile. Ha, bu aksiyon da öyle boşa yazılmış değil. Dolu dolu, zekice. İlk kitap bile yazılmadan zekice kurgulandığı belli olan ama şimdi okurların kalbini söküp, kanını emecek cinsten bir kurgu.

Sanırım daha fazla duygularıma değinmeyeceğim. O sondan sonra kitap hakkında uzun uzun düşüneceğim ve etkisini atlatamayacağım. Okuduklarımı sevsem de bu kitaptan sonra bir süre boş gelecekler gibi. Entrikanın dibini yaşadım resmen.

Dostlukları kurmak dakikalar, kırmak saniyeler ve onarmak yıllar alır.

İkinci kitap ilk kitaptan üç yıl sonrasında başlıyor. Yani bir zaman atlaması mevcut. Yeni karakterlerin bir anda olaya dahil olması biraz kafa bulanıklığı yaratsa da zamanla alışıyorsunuz.

Darrow ilk kitaptaki Enstitü'den sonra şimdi de Akademi'de unutulmaz başarılar elde etme peşinde. Yine Kızılları kurtarma uğruna yapmadığı fedakarlık ve çekmediği acı yok. Bu kitapta ciddi anlamda çok şey oldu ve o sondan sonra neler olacak aklım almıyor.

Üçüncü kitap yüksek ihtimalle bittiğinde sessizce bir yerlerde acı falan çekerim... Ama eğer bu kitabın üzerine üçüncü kitap nasıl bir şey olur hayal bile edemiyorum. Kitabı elime aldığımda bir jilet çekip Altın vari şekilde boğazımı kesmezse şaşmam. Ona razıyım, sırf çıksın. :'(

Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Farkındayım pek kitaptan bahsedemedim ama edemem. Her olay birbirleriyle bağlantılı ve 3256454848 tane olay olduğu için hangi birinden bahsedip, spoilersız çıkabileyim?

Şimdilik üçüncü kitaba kadar alttaki ruh halinde olacağım. #currentmood0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha