Eleanor&Park | Rainbow Rowell -Pegasus Yayınları

*Ben genellikle genç yetişkin kitaplarını pek sevmem. Hatta neredeyse okuduklarım arasında 5 kitaptan ancak 1’ini cidden severim. Zaten genellikle fantastik-bilim kurgu okuyucusuyum.

Eleanor&Park ise nadir olarak çıkmasını dört gözle beklediğim kitaplardandı. Rainbow Rowell hakkında çok şey duymuştum ve artık çıksa da biz de okusak havasındaydım. Uzun bir bekleyiş sonunda kitap satışa çıktı. Mutlu muyum? Evet.

Artık şu ciddi kısımları geçip kendim olabilirim sanırım. :S Öncelikle daha kitabın kapağını görür görmez sulanan arkadaşlarım olduğundan, hatta ve hatta kitabın 80’li yıllarda geçtiğini söylediğimde tanıdığım +40 teyzelerin sulandığına bile şahit oldum. Bu hepimizin başarısıdır arkadaşlar. :’’)

Tabi ki de onlara vermedim kitabı ve bulduğum her ortamda –otobüs, laboratuvar masaları vs.- okudum. Sanırım bu kitabı ciddi anlamda sevmeme bağlı. Eleanor ve Park o kadar tatliş ve o kadar harika karakterler ki… :’’)

Eleanor üvey babası ile sorunları olan ve kendisinden yaşça küçük kardeşlere sahip olan ergenlik döneminde bir kız. Ayrıca kilo problemleri ve insanların dikkatini çeken kızıl saçları var.


Park ise arkadaş ortamında genellikle sessiz, çizgi roman aşığı ve Kore uyruklu bir ergen –aslında ergen demek istemiyorum ama tam genç sayılmazlar. İkisinin arası sayılıyorlar. Anlayın işte aman skddf.-

Eleanor ailesinin yaşadıkları yerden başka yere taşınmaları sonucu başka bir lisede okula devam eder. İlk gün serviste zor anlar yaşayan Eleanor’a Park istemese de yardım eder. Tanışmaları da bu şekilde olur.


Daha sonra bu ikili birbirlerinden ne kadar da uzak durup hazzetmeseler de aralarında bir şeyler başlar. *FEELS* Kitapta o kadar güzel anlar var ki… :’’) Mesela Eleanor’un gizli gizli Park’ın çizgi romanlarını okuması ve Park’ın bunu farketmesi üzerine, sırf Eleanor okuyabilsin diye sayfaları yavaş yavaş çevirmesi, sadece sabahları otobüste okuması gibi. :’’)

Şimdi kitabın bu kadar güzel şeyleri söyledim ama kitapta tek bir sorun vardı. BU KİTABIN SONUNU ANLAMADIM? YAZAR BİR AÇIKLAMA YAPSIN. N’OLUR. TŞK.

Yani cidden anlamadım. Öyle bir şekilde bitti ki… Nasıl açıklanır bilemiyorum. Ya yazar bizim hayal gücümüze bırakmak istedi ya da aklında başka planlar var. Hayırlısı. xD


Kitabı genel olarak cidden sevdim, her bir satırından her bir kelimesinden zevk aldım ve Rainbow’un diğer kitaplarını da okuyacağım. Sanırım bundan sonra Fangirl gelecek. Bekleyip göreceğiz.


1 yorum :

  1. http://kitaptanitimlari.com/yeni-yil-hediyesi-25-kitap-ucretsiz-yorumsuz-indirme-linkleri.html

    YanıtlaSil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha