Kurucunun Kızı | Amy Engel -Yabancı Yayınları

HARDCOVER5.png görüntüleniyor






Kitap Adı: Kurucunun Kızı #
Yayınevi: Yabancı Yayınları
GR Puanı: 4,22 / 2.801 Değerlendirme
Çevirmen: Merve Özcan
Çıkış Tarihi: 8 Mayıs 2015



Dehşet verici bir nükleer savaş sonrası Amerika Birleşik Devletleri büyük ölçüde yok edilmiş, sadece küçük bir grup hayatta kalmıştı. Geriye kalanları kimin yöneteceği konusunda Lattimer’lar ve Westfall’lar arasında çıkan savaşı Westfall ailesi kaybetmişti. Ve beş yıl sonra barış ve kontrol, her yıl yapılan bir törenle, kaybeden tarafın kızları ile kazanan tarafın erkeklerinin evlendirilmesiyle sağlanmaktaydı.
Bu yıl benim sıram gelmişti.Benim adım Ivy Westfall ve görevim basitti: Başkan’ın oğlunu, müstakbel kocamı öldürmek ve Westfall ailesinin gücünü geri kazanmasını sağlamak.Ama görünen o ki, Bishop Lattimer ya çok yetenekli bir oyuncu ya da ailemin iddia ettiği gibi kalpsiz, zalim bir çocuk değil. Hatta beni bu dünyada gerçekten anlayan tek kişi bile olabilir. Ama kaderimden kaçmama imkân yok. Ben Westfall mirasını geri alacak kişiyim.Bishop ölmeli. Ve onu öldüren ben olmalıyım… Yakın gelecekte gerçekleşen nükleer savaş sonrası hiçbir düzen kalmayan Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun neredeyse hepsini kaybetmiştir. Savaşın ardından geriye güç için savaşan iki aile kalmıştır. Westfalllar ve Lattimerlar. Ve bu ailenin güç savaşının sonunda ise Lattimerlar galip gelir ve yönetimin tek sahibi olurlar.


Lattimerların galibiyetinin ardından her sene kazanan tarafın oğlanları ile kaybeden tarafın kızları eşleştirilerek evlendirilirler. Aynı şey kazanan tarafın kızları ve kaybeden tarafın oğlanları olmak üzere de yapılır. Ayrıca bu iki aile şehrin farklı kısımlarında yaşamaktadırlar ve Lattimerlar Westfallara nazaran daha refah içinde hayatlarına devam etmektedirler.

Bu yıl ise ana karakter Ivy Westfall’un yılıdır. Eşleşeceği kişi ise yıllar önceden bellirdir: Bishop Lattimer –bir diğer isimle Başkanın Oğlu ve Kurucunun Kızı.

Hiçbir özgürlüğümüz yok. Kimi seveceğimiz konusunda bile.

Topluluk biraz zorlayıcı kurallarla yönetilmekte ve yapmış olduğunuz en ufak bir hata da bile kurulmuş topluluğu çevreleyen çitlerin dışına atılabilirsiniz. Zaten savaştan sonra kurulu bir düzen olmadığından elektrikli aletlere pek rastlanmıyor ve çok fazla lüks içinde yaşanılmıyor.

Ivy diğer kızlar gibi evliliğe iç açıcı bir biçimde bakmıyor çünkü kendisinin bir görevi var: Bishop Lattimer’ı öldürmek. Bishop’u öldürmek istemesinin nedeni annesinin Başkan Lattimer yüzünden ölmesi –ve birkaç neden daha. xD


Bu ikilinin eşleşmelerinden sonra aralarında gelişen olayları okumak benim aşırı hoşuma gitti. Bishop çok tatlıştı ve Ivy ise cidden aşırı zeki bir karakter. Bazen saçmaladığı kısımlar oldu ama eğer bu kadar zeki olmasa yaşadıklarını kaldıramazdı.

Savaşta ölen herkes suçlu değildir. Bazen sadece yanlış taraftadırlar.

Yorumumun şu kısmına kadar geldiğinizde kitap size biraz Eşleşme’yi hatırlatmış olabilir ama ben Eşleşme’yi okuduğumda cidden hiç sevmemiştim ama bu kitap o kadar akıcı ve karakterleri o kadar mükemmellerdi ki sevmemek mümkün değil. Eşleşme’nin o yumuşak ve hiç aksiyon olmayan havası bu kitabın tam zıttı.


Kitap yavaş ilerliyordu ama sonu aşırı vurucuydu. Kitabın kapağını kapattığında kendimi çok kötü hissettim ve aşırı sinirliydim. Yazar kitabı ancak bu kadar gıcık bir yerde bitirebilirdi. Ayrıca kitabın sonundan dolayı Ivy’e sinirliyim 2. Kitapta gönlümü alması dileğiyle. xD


3 yorum :

 1. Merhaba. Yeni açtığım blogumda para ödüllü hikaye yarışması yapıyorum sizi ve diğer bloggerleri beklerim. Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. Kitap cildinden vurdu beni ama konusunu da çok beğendim böyle bir yorumu da görünce...
  Yazın kesin okumam gerek.

  YanıtlaSil
 3. çoooook mükemmel bir kitap herkese ŞİDDETLE tavsiye ediyorum..iyi okumalar :)

  YanıtlaSil

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha