Eksik Parça -Michelle Hodkin | PegasusBir gün uyandığında son birkaç gününü hatırlayamadığını düşün... Mucizevi bir şekilde kurtulduğun kazada tüm arkadaşlarını kaybettiğini, Ailenin yeni bir sayfa açmak için taşınmak zorunda kaldığını, Kendi geçmişinle ilgili senden daha fazlasını bilen bir çocukla tanıştığını, Tüm yaşadıklarından sonra yeniden âşık olabildiğini, Gerçek olması imkânsız halüsinasyonlar gördüğünü, Aklını kaçırdığından endişelenmeye başladığını düşün. Ne yapardın? Mara Dyer işte bu sorunun cevabını öğrenmek üzere… 

Eksik Parça’nın yorumuna nereden başlayacağımı bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim ki Eksik Parça benim şu ana kadar en hızlı okuduğum kitaplardan birisi oldu. Daha önce Efsane’yi 6 saatte bitirmiştim ve Eksik Parça’yı 4-4,5 saatte bitirdim. Bunda kitabın akıcılığının ve ürpertici bir havasının olmasının payı olsa gerek.

Mara Dyer sevgilisi Jude’u ve birkaç yakın arkadaşını eğlenme amaçlı gittikleri terkedilmiş bir akıl hastanesinin çökmesi ile kaybeder ve bu kazadan tek sağ kalan Mara’dır. Kimse kaza anından neler yaşandığını bilmez ve cevapları Mara’dan beklerler ancak Mara’da kaza anında neler yaşandığını hatırlamamaktadır.

Mara Dyer Kim?
Mara ne olduğunu anlamaya çalışırken yaşanan akıl almaz olaylar kendini deli zannetmesine sebep olur –ki ben de bu olayların gerçek mi yoksa Mara’nın kafasında mı gerçekleştiğini anlamaya çalıştım. Yalnız değilsin Mara. xD

Kazadan sonra yeni bir hayata başlamak isteyen Mara ailesi ile birlikte bulundukları yerden başka bir yere taşınırlar. Yeni taşındıkları yerde kitabımızdaki esas oğlan Noah Shaw ile tanışır. Kendisi Mara’nın hayatında gördüğü en yakışıklı erkek ve İngiliz aksanı ile konuşan bir genç * kızlarıningilizaksanınaolanilgisiniçözebilmişdeğilim.*.

Bu taşınma olayı ve kızın tuhaf-yakışıklı bir oğlanla tanışması ilk başta biraz hayal kırıklığı yarattı çünkü bunlar artık klasikleşmiş şeyler ancak daha sonra iki karakteri sevmem ile bu durumu göz ardı ettim. Zaten kitap akıcı bir dil ile yazıldığından bu kısımları okumak eziyet gibi gelmedi.


Yazar son 100 sayfada öyle bir hava yakalamış ki kendimi paranormal gerilim filmlerinde gibi hissettim. Açığa çıkardığı gerçeklerle karakterleri benimsememi sağladı ve kafamdaki bazı soruları sildi diyebilirim.

Karakterleri genel olarak sevdim ancak Anna’ya gıcık oldum. Kendisini lisenin prensesi sandığından bayağı bir havalı kendisi. xD Ayrıca serinin kapaklarına bayıldığımı söylemeliyim. Kapakların al benisi çok yüksek.*-*

Ve kitapla ilgili bir uyarım olacak, kitabı bitirmeden SAKIN SON CÜMLEYİ OKUMAYIN! Spoiler yemem diye düşünmüştüm ama çok da güzel yedim. Hiç öyle bir cümle beklememiştim ve o yazan şey ile ilgili pek bir bilgim olmasa da kitabın cliff-hanger biteceğini anlamıştım ama bu kadarını beklemiyordum. İkinci kitabı bir an önce istiyorum ve Pegasus’un pek fazla bekletmeyeceğini düşünüyorum.

0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha