Kitap Yorumu: Steelheart - Brandon Sanderson #DEX                                                        Özgün Adı: Steelheart
Seri:  Reckoners
Yazarı: Brandon Sanderson
Yayınevi: Dex
Sayfa Sayısı: 472
Piyasa Fiyatı: 25TL
Goodreads: 4.13
Dünyanın üstüne çöken felaketin gökyüzünde belirmesinin üzerinden on yıl geçmişti. Sıradan insanlar değişmeye başlamış, süperkahramanları andıran Epiklere dönüşmüşlerdi. Ama Epikler halkın dostu değildiler. O muhteşem yeteneklerini, güç için kullanıp insanları sömürüyorlardı.
Kimse Epiklerle savaşamazdı… Asiler hariç. Asiler bir grup sıradan insandı ve hayatlarını Epiklerin zayıf noktalarını bulup onları yok etmeye adamışlardı. David Asilere katılmak istiyordu. Çünkü Steelheartı istiyordu: yıllar önce babasını öldüren yenilmez Epiki. Bunu uzun zamandır beklemiş, planlar yapmış, dünya üzerindeki tüm Epiklerle ilgili bilgi toplamıştı.
Şimdi harekete geçme zamanıydı. İntikam zamanı...

-Herkese merhaba! Bizim blog turumuz başladı ama boş duralım istemedik ve yorum yazalım dedik.Yorum yazmamızı bekleyen birçok kitap var ama Steelheart'da karar kıldık.
+Steelheart bir distopya ve süper kahraman tarzı şeyleri sevenlerin hoşuna gidecek bir kitap. Tek bir farkla: Bu süperkahramanlar kötü.
-Calamity’nin gelmesiyle insanlar değişiyor ve Epik’ler oluşuyor. Epik’leri insanlardan ayırsan ise özel yetenekleri mesela birinin yer ve gökyüzü ile ilgili yetenekleri varken birinin de ateşle ilgili yetenekleri var. Çoğu Epik gerçek isimleri yerine takma isimlerini kullanıyorlar Steelheart,  Firefight, Nightwielder gibi.
+Epikler yeni dünya düzeninde en üstteler ve Dünya'nın çoğu harap halde. Chicago'da az buçuk bir düzen var bunun tek nedeni Steelheart'a karşı çıkacak bir Epik'in çıkmaması. Bu sayede insanlar burada en azından bir düzen içinde yaşıyabiliyor.
-Steelheart’ın çok güçlü yetenekleri var ve Chiago’yu NewCago haline getiren kişi. Kendine yaptığı sarayda yaşıyor ve hiçbir epik tarafından alt edilemiyor. Ama kitabımızın ana karakteri David Steelheart’ın yaralandığını gören tek kişi. Diğer görenlerin hepsi ise Steelheart tarafından öldürüldü.
+Bir de asiler var, Epik'lerle savaşan yegane insanlar. David de Steelheart'ı öldürmek için Asilere katılmak istiyor. Kitap bol aksiyonlu bir kitap, romantizm yok. Hiç sıkmıyor.
-Aslında romantizm yok değil sadece adı konmamış bir ilişki gibi bir şey var. Asilere değinecek olursak bunlar gizli bir örgüt gibi bir şey.  Bizim David’de bunlara katılmak istiyor. Steelheart’ı öldürmek istemesininde bir sebebi var.  Çocukluğunda babası Steelheart tarafından gözlerinin önünde öldürüldü.
+David güçlü bir karakter. Bunda 10 yaşından beri kendi başının çaresine bakmasının rolü var.
-Ayrıca David tam bir nerd epikler hakkında ne kadar bilgi bulduysa toplamış. Diğer karakterler için ise Meghan taş gibi kız bildiğin, Prof ise mükemmel bir karakter tam bir lider ve çok zeki. Cody ise çok eğlenceli ve komik bir karakter.
+Abraham var bir de o da ağırbaşlı ve komik bir karakter yine. Tia ise zeki ve ekibin beyni.
-Kitap genel olarak gayet akıcıydı, çeviri güzeldi, kapak zaten orijinal kapak. Kısacası alın okuyun muhteşem bir kitap. :D
+Evet, asla sıkılmıyorsunuz!

Alican: 5 Puan
Yiğit: 5 Puan

0 yorum :

Yorum Gönder

İzleyiciler

Ne Okuyorum


goodreads.com

Çok Okunanlar

Kitap Bannerları

Across the Universe by Beth Revis
Beautiful Creatures by Kami Garcia & Margaret Stohl
Benny Imura by Jonathan Maberry
Covenant by Jennifer L. Armentrout
Delirium by Lauren Oliver
Divergent by Veronica Roth
Gölge ve Kemik || Leigh Bardugo
The Infernal Devices by Cassandra Clare
Iron Fey by Julie Kagawa
Legend by Marie Lu
Maze Runner by James Dashner
Matched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Penryn & the End of Days by Susan Ee
Percy Jackson and the Olympians by Rick Riordan
The Seven Kingdoms by Kristin Cashore


Cinder

Açlık Oyunları || Suzanne Collins
The Eve Trilogy by Anna Carey
 Tahereh Mafi || Bana Dokunma / Shatter Me

Team Bannerları

Covenant by Jennifer L. ArmentroutHush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne CollinsIron Fey by Julie Kagawa
The Infernal Devices by Cassandra ClareMatched by Ally Condie
The Mortal Instruments by Cassandra ClareThe Selection by Kiera Cass
Shatter Me by Tahereh MafiUglies by Scott Westerfeld

Etiketler

2 Puan 2014 2015 2Mim 3 3 Puan 4 4 Puan 4.5 Puan 5 5 Puan 5. Dalga A Discovery Of Withes Açlık Oyunları Adam Adelice Aiden Ak Akiva Alex Alexandra Bracken Alina Allegiant AllyCondie America Amie Kaufmann Amor Nervosa Deliria Amy Andy Weir Anna Carey Annalise Aria Art3emis Artemis ArtemisYayınları Ash Aslı Dağlı Aspen Ateşi Yakalamak Augustus Aynı Yıldızın Altında Başlat Bea Bela Ben Benim Uzak Yıldızım BeniSeç Beth Revis Bilge Bilim Kurgu Bir Milyon Güneş Breathe . Brimstone Cadılar Cadıların Keşfi Caleb CassandraClare Cassie Cevap Christana Cinder CityofBones CityofHeavenlyFire ClARY Cumartesiİlk10 Cumatesiİlk10 ÇıkmasınıBeklediğimKitaplar Çırak Çirkinler Danielle Paige David Levithan Day Deborah Harkness DeliDolu Demir Kız Demir Kral Dex Diana Bishop Distopya Divergent DoganEgmont Dorothy Must Die DoSaB Dört Duman ve Kemiğin Kızı Dünyanın Gölgesi DvKK Efsane Eğer Yaşarsam Eksik Parça EpicReads Erik ErnestCline Etkinlik Evan Eve Evrenin Ötesi Fantasy Fire & Flood Four Gayle Forman GenniferAlbin Go! Kitap GodSpeed Goodreads HalfBad Hana Hazel Her Gün HollyBlack If I Stay Iko Illea Isaac İthaki İzlediklerim İzlediklerimiz Jace John Green Jost JulieKagawa Juliette June Kağıttan Kentler Kaidan Rowe Kan Şarkısı Kara Karanlık Zihinler Karou Katsa Kıyamet Sonrası KieraCass Kimera Kira Kitap Tanıtımı Kitap Tanıtımları KitapKurtlarıBlogTur KitapMimi KonuşanKitaplar Ky Labirent Lauren Oliver Leanansidhe Lena Mara Dyer Marie Lu MarissaMeyer Marslı Matthew Clairmont Maxon Meagan Spooner Meghan Meleğin Düşüşü Melek Mia Mik Mim Nathan Nefes New Beijing OASİS Olimpos Optik'inKitapBlogu Oz Büyücüsü Parçalanmış Dünyam Parodi Parzival Pegasus PegasusYayınları Penryn Po Prince Kai Puck Quuin Raffe ReadyPlayerOne Retelling Rick Yancey Ruby Sally Green Sam Samantha Shannon SarahCrossann ScottWesterfeld Seth Sonsuza Dek Soru SoruCevap Söyleşilerimiz Space Opera SpaceOpera Susan Ee SusanEe Tag Tally Tatlı Şeytan Tatlı Tehlike Tfios The 5th Wave The Bone Season The Darkest Minds TheBookSacrifice TheInfiniteSea These Broken Stars Tobias Top10 Tris Tudem Uğur Mehter Under The Never Sky Uyumsuz Uzaylılar-BilimKurgu-Distopya Vaelin Al Sorna Vampirella Veronica Rossi Veronica Roth Victoria Scott Video Warner Wouldyourather Xander YA Yandaş Yaratıcı Yayınları Yedi Krallık Yeni Dünya YeniHaberler Yetenek Yorumladıklarım Yorumladıklarımız Zuzana

Tık!

Ne Kadar Okumuşum?

2014 Reading Challenge

2014 Reading Challenge
Alican has read 62 books toward his goal of 70 books.
hide

Copyright © Fanboyun Günlüğü | Blogger Theme By Lasantha